Mountaineer

Greg Hill

NAMIĘTNOŚĆ DO WSPINANIA SIĘ

Być może uważasz, że narciarstwo to przede wszystkim zjazdy. Greg Hill zyskał sławę, bo używa nart do czegoś innego. Ustanowił wręcz niewiarygodne rekordy we wspinaczce na nartach i wytyczaniu nowych tras na całym świecie. Narciarstwo to nie jedyny sport, jaki uprawia. Greg Hill biega przełajowo, wspina się i jeździ na rowerze, a także nagrywa filmy, wykłada, wychowuje dzieci i kocha przyrodę.

Co uważasz za największe osiągnięcie w swoim życiu? A może w ostatnim tygodniu?

Wspięcie się na nartach na dwa miliony stóp w 2010 r. i zdobycie 77 szczytów na pewno jest godne zapamiętania. A może powrót do zdrowia po paskudnym złamaniu nogi w Pakistanie. Było to dla mnie trudne z powodów psychologicznych. Lubię także realizować małe cele. Zmniejszenie mojego oddziaływania na środowisko. Dokonywanie wyborów, aby świat stawał się lepszy – dla mojej rodziny. W dni powszednie nie jadam mięsa. Chcę, aby moje dzieci doceniały naturę i dbały o nią.

Co sprawia, że chcesz robić i doświadczać więcej niż inni?

Ludzie wokół mnie. Wszystko robię dla nich. Oprócz tego idea eksplorowania świata. Cieszy mnie możliwość robienia pewnych rzeczy inaczej, zobaczenia czegoś innego niż ktokolwiek inny.

Ważna jest także własna sprawność. Uwielbiam, gdy nic mnie nie powstrzymuje. Zawsze chcę być gotowy, by biegać, skakać, wspinać się, pływać czy robić coś innego — wszystko jedno, co to jest. Żeby móc mieć to wszystko naraz, osiągnąłem to wszystko, co sobie zaplanowałem. To magia.

Dlaczego korzystasz z produktów GORE-TEX?

Zaufanie, to najważniejsze. Wiem, że nie będą mnie obciążać. Nie zawiodły mnie od 24 lat. W słonecznie dni mam w plecaku superlekką kurtkę na wypadek, gdybym jej potrzebował, bo zmieni się pogoda. W ciągu chłodniejszych miesięcy korzystam z różnych produktów GORE-TEX w zależności od tego, ile wysiłku będzie wymagało to, co chcę zrobić i jaka jest prognoza pogody.

W maksymalnie dziesięciu słowach uzupełnij frazę, „jestem stworzony do…”?

Jestem stworzony do podążania w górę. I w górę. I jeszcze wyżej…

Niezależnie od tego, co robię, czy wspinam się zimą na nartach, czy biegam po górach latem, lubię wiedzieć, że mam ze sobą swoją kurtkę GORE-TEX. Świadomość, że jestem zabezpieczony, niezależnie od tego, co się zmieni wokoło, jest bardzo wyzwalająca. To pozwala mi się skoncentrować na wyprawie i naprawdę doceniać każdy jej moment.

GREG HILL

Mountaineer

Najważniejsze osiągnięcia i sukcesy
  • Wspinaczka i przejechanie na nartach 100 km w ciągu miesiąca bez przejeżdżania na nartach dwa razy w tej samej okolicy.
  • Osiągnięcie na nartach (podejścia, wspinaczka i zjazdy) wysokości dwóch milionów stóp (600 000 m) w ciągu jednego roku.
  • Pięć lat wcześniej: osiągnięcie na nartach (podejścia, wspinaczka i zjazdy) wysokości jednego miliona stóp (300 000 m) w ciągu jednego sezonu.
  • Podejście na nartach ponad 3000 m w ciągu 80 różnych dni roku.
  • Podjęcie różnych zobowiązań i zmiana stylu życia w celu przeprowadzania wypraw w sposób bardziej przyjazny środowisku.