Sportowcy

Posiadamy długą tradycję sponsorowania profesjonalnych sportowców i wybranych projektów. Jeden z naszych pierwszych przedsięwzięć było zapewnienie produktów  GORE-TEX Reinholdowi Messnerowi, w latach siedemdziesiątych podczas jego wyprawy w Himalaje. Od tamtej pory  pomogliśmy wielu sportowcom oraz wsparliśmy setki projektów. Naszych sportowców szczególnie cenimy za wkład w testowanie prototypów odzieży i nowych materiałów w celu opracowania najlepszych z możliwych rozwiązań. 

Marka GORE-TEX wspiera następujących sportowców:

 

Athletes and brand ambassadors

 • David Lama

  Po trzynastu latach udziału w zawodach wspinaczkowych David Lama wykorzystał swój wyjątkowy talent podczas alpejskich wyprawach wspinaczkowych.

 • Stefan Glowacz

  Mimo że wspina się już od 30 lat, Stefan Głowacz wciąż uważany jest za jednego z najlepszych wspinaczy na świecie. 

 • Greg Hill

  Greg Hill - "najsprawniejszy wspinacz  narciarski wszechczasów". Pokonując nad 600 000 metrów przewyższeń rozłożonych na 71 szczytach - w ciągu 266 dni (w tym samym roku kalendarzowym), ustanowił swoją własną ligę.

 • Tamara Lunger

  Zawsze tak samo: lekko i szybko,  120%  zaangażowania. W roku 2010, w wieku 23 lat została najmłodszą kobietą, która zdobyła szczyt Lhotse (8516m ). 

 • Robert Jasper

  Robert Jasper jest jednym z najlepszych na świecie ekstremalnych alpinistów, który wyznacza międzynarodowe standardy w wspinaczce  wysokogórskiej po lodzie i mieszanej nawierzchni.

Sponsoring

Sponsoring stanowi integralną część działalności naszej firmy. Doceniamy poświęcenie i zaangażowanie profesjonalnych sportowców oraz entuzjastów outdooru, którzy  codziennie rozpoczynają swoje wyjątkowe projekty na całym świecie. Jesteśmy dumni, że uczestniczymy w ich wysiłkach  za pośrednictwem produktów GORE-TEX oraz WINDSTOPPER® produkowanych przez naszych partnerów, które chronią ich i zapewniają komfort w sytuacjach, które tego wymagają.  

Nasza filozofia opiera się na sponsoringu zawodowych sportowców i wybranych wydarzeń międzynarodowych. Wspieramy projekty sportowców, którzy są ekspertami w wspinaczce górskiej, biegach górskich, jeździe na nartach i skitouringu. Dzięki naszej współpracy możemy pomóc w realizacji ich projektów, a nasi sportowcy cenią nas jako solidnego i zaufanego partnera.