Droga Społeczności GORE-TEX,

w tych trudnych chwilach jesteśmy myślami ze wszystkimi, których dotyka epidemia koronawirusa COVID-19. W Gore nieustannie skupiamy się na zdrowiu, bezpieczeństwie i dobrym samopoczuciu naszych pracowników, klientów, społeczności i oczywiście Was wszystkich. Żeby dowiedzieć się, co firma W.L. Gore & Associates robi w sprawie epidemii COVID-19, zapraszamy do lektury tego listu od kierownictwa firmy Gore. Ta sytuacja dotyka nas wszystkich.

Chcielibyśmy wykorzystać tę okazję, aby serdecznie i szczerze podziękować pracownikom służby zdrowia, ratownikom medycznym i pracownikom firm o znaczeniu strategicznym za ich nieustanną pracę na rzecz społeczeństwa w tych trudnych czasach. Oni wszyscy są bohaterami i jesteśmy im za to niezmiernie wdzięczni.

Wielu z Was pyta, czy produktów GORE-TEX można używać jako środków ochrony indywidualnej do zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19. Dlatego też podkreślamy, że choć produkty GORE-TEX powstają z myślą o ochronie przed wszystkimi warunkami pogodowymi, NIE CHRONIĄ one przed koronawirusem COVID-19, a zatem nie mogą być wykorzystywane m.in. w maskach ochronnych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Otrzymaliśmy też wiadomości zawierające obawy, że produkty GORE-TEX mogły wejść w kontakt z koronawirusem COVID-19. Jeśli macie obawy związane z wirusem lub chcecie ze względu na sytuację dodatkowo zadbać o czystość swojej odzieży, zalecamy przestrzeganie instrukcji producenta danego produktu. Nakłaniamy także do przestrzegania wytycznych dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa obowiązujących w Waszych krajach. Tutaj znajdziecie dodatkowe informacje dotyczące prania i pielęgnacji produktów GORE-TEX objętych gwarancją GUARANTEED TO KEEP YOU DRY® oraz produktów GORE-TEX INFINIUM™.

Chcemy wspierać nasze społeczeństwo, dlatego też nieustannie szukamy sposobu na to, aby wykorzystać nasze możliwości badawcze oraz zdolności produkcyjne do walki z koronawirusem COVID-19 zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej.

W tych niepewnych czasach zachęcamy wszystkich, aby dbali o bezpieczeństwo i zdrowie swoje, swoich najbliższych i swojej społeczności.

Bądźcie bezpieczni i zdrowi. I przede wszystkim pamiętajcie: #zostańwdomu!

Jacques Rene signature
Jacques Rene w imieniu pracowników Gore Fabrics Division
Lider, Gore Fabrics Division