Zarządzanie produktem

Istotnym elementem obietnicy produktu Gore jest odpowiedzialne i bezpieczne stosowanie substancji chemicznych, tak aby chronić pracowników, odbiorców i środowisko.

Aby zapewnić najwyższą jakość i bezpieczeństwo naszych produktów, współpracujemy z niezależnymi i wiarygodnymi firmami z zewnątrz.

System bluesign®.

W 2010 roku wszystkie zakłady produkujące tkaniny Gore uzyskały certyfikat zgodności z systemem bluesign®, bardzo wymagającym i kompleksowym systemem dla przemysłu tekstylnego, chroniącym środowisko . Od tego czasu promujemy z naszymi partnerami wdrażanie systemu bluesign® w całym łańcuchu dostawców, w celu zapewnienia laminatów z oznaczeniem „bluesign® wszystkim partnerom naszej marki. Oznacza to, że w całym łańcuchu dostaw używamy wyłącznie pewnych substancji chemicznych, z określonego i godnego zaufania miejsca pochodzenia. Wynik to 50% volumenu laminatów GORE-TEX z zatwierdzonym standardem bluesign®.

System bluesign®.

System bluesign® ma na celu zastąpienie lub zmniejszenie ilości wszystkich substancji chemicznych, które stanowią potencjalne zagrożenie dla ludzi, zwierząt lub środowiska. System bluesign® stawia wysokie wymagania wobec efektywności energetycznej i wykorzystania zasobów, wymaga najnowocześniejszego zarządzania produkcją i standardów bezpieczeństwa w miejscu pracy. Tylko bezpieczne i sprawdzone substancje są dopuszczane do stosowania w procesach produkcyjnych certyfikowanych przez bluesign®. bluesign® przeprowadza regularne kontrole w celu zapewnienia zgodności z surowymi normami jakości.

Odwiedź stronę bluesign

OEKO-TEX® Standard 100

Aby dać naszym klientom pewność w kwestii bezpieczeństwa produktów GORE-TEX i WINDSTOPPER®, Dział Tkanin Gore pracuje zgodnie z Oeko-Tex® Standard 100 od 1996 roku. Przyjęliśmy OEKO-Tex® 100 jako standard bezpieczeństwa produktu. Wymaga on zatwierdzenia wszystkich materiałów. Ponadto nasze gotowe laminaty funkcjonalne Gore przechodzą testy dla szkodliwych substancji, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania z chemicznego punktu widzenia. W styczniu 2015 dzięki Oeko-Tex® Standard 100, Dział Tkanin Gore został wyróżniony nagrodą "Company of the Month", za wprowadzenie programu ochrony środowiska i zastosowaniu oceny cyklu życia produktu.

OEKO-TEX® STANDARD 100

OEKO-Tex® Standard 100 jest niezależnym testem i systemem certyfikacji surowców, tekstylnych produktów pośrednich oraz końcowych i jest postrzegany jako najbezpieczniejszy i najczęściej używany na całym świecie.

Odwiedź stronę OEKO-Tex®

Higg Index

Gore jest jednym z założycieli koalicji Sustainable Apparel Coalition (SAC). Jednym z kluczowych działań NSA jest rozwój, promowanie i korzystanie z Indexu Higg. Biorąc pod uwagę gotowy produkt Index Higg zapewnia wiarygodne, znormalizowane źródło informacji na temat wpływu produktu na środowisko i społeczeństwo, konsument może znaleźć te informacje w internecie.

HIGG INDEX

Higg Index został opracowany przez koalicję Sustainable Apparel Coalition w unikalnym procesie współpracy pomiędzy różnorodnymi podmiotami, w tym marek odzieżowych i obuwniczych, sprzedawców, dostawców, producentów chemicznych, naukowców, rządu i organizacji pozarządowych, aby lepiej zmierzyć wpływ na środowisko oraz skutki społeczne produktów odzieżowych i obuwniczych. Dzięki Indeksowi, firmy mogą identyfikować możliwości redukcji wpływu oraz poprawy długoterminowej stabilności w całym łańcuchu dostaw. Jest to przejrzyste narzędzie przeznaczone do kompleksowego pomiaru produktów odzieżowych i obuwniczych. Index Higg skupia się na pomiarze pożądanych wyników ekologicznych i społecznych w następujących kategoriach: zużycie wody, jakość, zużycie energii, gazy cieplarniane, odpady, chemikalia i toksyczność.

Poznaj pozostałe tematy związane z odpowiedzialnością

Zarządzanie produktem

Aby zapewnić najwyższą jakość i bezpieczeństwo naszych produktów, Dział Tkanin Gore wprowadził standardy bluesign® oraz Oeko-TEX® 100.

Fluorochemikalia (PFC)

Fluorochemikalia posiadają szeroki zakres parametrów fizycznych i wyjątkowych właściwości. Wiele z nich używanych jest w zastosowaniach przemysłowych i spożywczych, wliczając dobra konsumpcyjne.

Odpowiedzialność socjalna

Od każdej osoby związanej z Gore oczekujemy rzetelności w relacjach z dostawcami, klientami a także innymi współpracownikami Gore.