Instrukcje prania

Produkty GORE-TEX są wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji. Podstawowa pielęgnacja zapewnia doskonałą wydajność i przedłuża jej żywotność. Pamiętaj aby zawsze przestrzegać wskazówek producenta znajdujących się na metce.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Gore pod numerem 1-800-GORE-TEX. Kliknij tu, po szczegółowe informacje dotyczące pielegnacji: Gore Customer Service.

Odzież
Obuwie
Rękawice
‎‎‎łatwa pielęgnacja odzieży GORE-TEX (jak prać, suszyć i reaktywować działanie DWR)

Przed praniem, zasunąć wszystkie suwaki, zapiąć kieszenie, klapy i paski. Przestrzegaj zaleceń producenta.

Pranie
Pierz w temperaturze 40° C przy użyciu niewielkiej ilości płynnego detergentu. Wypłucz dwukrotnie, co zminimalizuje tworzenie się zagnieceń. Nie należy stosować detergentów w proszku i innych produktów, które zawierają środki zmiękczające tkaniny, odplamiaczy lub wybielaczy, ponieważ mogą wpłynąć na jakość odzieży. Nie prać z odzieżą bardzo zabrudzoną.
Wybielanie
Nie stosuj wybielaczy chlorowych.
Suszenie
Susz na płaskiej powierzchni lub w suszarce, używając delikatnego cyklu suszenia. Po całkowitym wyschnięciu, wysusz odzież jeszcze raz w suszarce do ubrań, w ciepłym, delikatnym cyklu przez 20 minut aby ponownie uaktywnić właściwości hydrofobowe preparatu (DWR), znajdującego się na zewnętrznej warstwie tkaniny.
Prasowanie
Jeśli nie masz suszarki bębnowej, wyprasuj suchą odzież żelazkiem – program do delikatnych tkanin, bez pary, umieszczając ręcznik lub szmatkę między odzieżą a żelazkiem. To pomoże reaktywować preparat DWR na zewnętrznej warstwie odzieży.
Pranie na sucho
Gore zaleca pranie domowe. Jeśli jednak konieczne jest profesjonalne czyszczenie na sucho, poproś o zastosowanie preparatu czyszczącego na bazie rozpuszczalnika węglowodorowego, a następnie, przed suszeniem zastosuj preparat DWR w sprayu – wyłącznie na zewnętrznej warstwie odzieży. Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta odzieży.
Stosowanie impregnatu hydrofobowego
Jeśli po dłuższym czasie użytkowania zastosowany fabrycznie preparat hydrofobowy przestanie działać, nałóż nową warstwę preparatu DWR (Durable-Water-Repellent, preparaty dostępne są w sklepach z odzieżą outdoorową), aplikując go na zewnętrzną warstwę odzieży.

 

Specjalna pielęgnacja

  • Po 40 godzinach użytkowania odzieży, użyj do prania detergentu GORE-TEX Scent Control Outerwear.
  • Buty, które zawierają neopren powinny być czyszczone wyłącznie ręcznie, w zimnej wodzie i suszone powoli. Nie używać płynów zmiękczających.
Łłatwa pielęgnacja obuwia GORE-TEX (jak prać i suszyć)
Pranie
Oczyścić zewnętrzną powierzchnię szmatką lub szczotką i letnią wodą. Producent może zalecać stosowanie preparatów do pielęgnacji lub konserwacji skóry. Wytrząśnij piasek, żwir i brud z wnętrza obuwia. Wyjmij i wytrzep wkładkę (jeśli jest).
Prasowanie
Nie dotyczy.
Pranie na sucho
Nie dotyczy.
Wybielanie
Nie stosuj wybielaczy chlorowych.
Suszenie
Wysusz w temperaturze pokojowej. Unikaj bezpośredniego kontaktu ze źródłem ciepła. Możesz użyć suszarki konwekcyjnej.
Stosowanie impregnatu hydrofobowego
Nie zaleca się korzystania z wosków hydroizolacyjnych, ponieważ mogą mieć wpływ na oddychalność obuwia. Stosuj wyłącznie preparaty zalecane przez producenta.
Usuwanie plam
Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta.

Specjalna pielęgnacja preparatem do obuwia GORE-TEX Scent Control

  • Zastosowanie preparatu nie ma wpływu na właściwości membrany GORE-TEX.
‎‎‎łatwa pielęgnacja odzieży GORE-TEX (jak prać, suszyć i reaktywować działanie DWR)

Przestrzegaj zaleceń producenta.

Pranie
Prać ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem niewielkiej ilości detergentu. Nie należy używać płynu do zmiękczania tkanin.
Pranie na sucho
Nie dotyczy.
Prasowanie
Nie prasować.
Wybielanie
Nie stosuj wybielaczy chlorowych. Mogą zniszczyć rękawice.
Suszenie
Delikatnie wyciśnij rękawice od palców do nadgarstka, aby usunąć nadmiar wody. Podczas suszenia, powieś rękawice tak, aby otwór na rękę wskazywał dół. Nie susz na słońcu ani na grzejniku. Skórzane rękawice susz w temperaturze pokojowej. Rękawice "shell" można suszyć w suszarce, w niskiej temperaturze.
Stosowanie impregnatu hydrofobowego
Przywracaj właściwości hydrofobowe regularnie, aby podtrzymać efekt. Należy używać preparatów opartych na wodzie.
Usuwanie plam
Używaj do prania wstępnego takich preparatów jak Shout® lub Spray 'n Wash®, postępując zgodnie z instrukcjami producenta. Dokładnie wypłucz.

Porady dotyczące pielęgnacji

  • Załóż rękawicę gdy lekko wyschnie i zaciśnij pięść, aby przywrócić jej pierwotny kształt.
  • Nie wkładaj wilgotnych rękawic do innych ubrań. Barwiona skóra może plamić gdy jest mokra.
  • Chroń rękawice przed urazami mechanicznymi- klamrami, krawędziami nart i innymi ostrymi przedmiotami.