Zwroty

Wszystkie produkty GORE-TEX dają gwarancję suchości GUARANTEED TO KEEP YOU DRY®. Jeśli uważasz, że twoje ubranie lub obuwie nie funkcjonuje tak jak powinno, przeczytaj poniższy poradnik i sprawdź jak rozwiązać problem. 

Przy zwrotach gwarancyjnych, najpierw skontaktuj się z nami by omówić przypadek, jeśli reklamacja będzie uzasadniona, otrzymasz prawo do zwrotu produktu.

Odzież
Obuwie

Odzież GORE-TEX

 • Czy dbasz o swoją odzież?

  Brak odpowiedniej pielęgnacji może znacznie skrócić żywotność produktu GORE-TEX, dlatego tak ważne jest, aby regularnie czyścić odzież i zawsze postępować zgodnie z <a href="#">instrukcjami dotyczącym pielęgnacji</a>.

 • Masz wrażenie, że ubranie przecieka.

  Jeśli czujesz wilgoć wewnątrz odzieży GORE-TEX, być może ubranie ""nawilgło"". Dzieje się tak, kiedy zewnętrzna warstwa tkaniny, powyżej membrany GORE-TEX nasyci się wodą. Choć wewnętrzna membrana GORE-TEX nie przecieka, tkanina zewnętrzna może stać się ciężka, pozostawiając uczucie wilgoci i zimna.
   
   Może się tak zdarzyć, kiedy zewnętrzna warstwa tkaniny straciła właściwości hydrofobowe i trzeba je przywrócić. To normalny przypadek w sytuacji kiedy odzież jest już długo używana i preparat DWR na zewnętrznej warstwie tkaniny po prostu się zużył, czuć to zwłaszcza na ramionach i górnej części pleców.
   
   Przeczytaj instrukcje dotyczące Przywracania Właściwości Hydrofobowych preparatem DWR.

 • Woda nie skrapla się na zewnętrznej warstwie ubrania.

  Upierz i wysusz odzież, a następnie spryskaj lekko wodą zewnętrzną warstwę tkaniny. Jeśli woda skrapla się w malutkie kropelki, tkanina wymaga przywrócenia jej właściwości hydrofobowych. Przeczytaj instrukcje dotyczące <a href="#">Przywracania Właściwości Hydrofobowych</a>.

 • Odzież ma widoczne uszkodzenia.

  Jeśli rozdarłeś lub przedziurawiłeś ubranie albo ubranie ma uszkodzenia wynikające z użytkowania, skontaktuj się z autoryzowanym centrum naprawy i poproś o pomoc w naprawie.

   
 • Zepsuty zamek, zatrzaski lub brakujące elementy.

  Jeśli ubranie jest nowe i masz problemy z zamkiem, zaginionym zatrzaskiem etc. skontaktuj się ze sklepem, w którym dokonałeś zakupu. Sklepy, które sprzedają nasze produkty, chcą żebyś był zadowolony – tak jak my. Poinformują cię, co zrobić, aby naprawić produkt.

   
 • Mój problem w dalszym ciągu nie został rozwiązany.

  Jeśli żaden z problemów nie został wyżej wymieniony, i w dalszym ciągu uważasz, że odzież jest uszkodzona lub przepuszcza wodę, skontaktuj sie ze sklepem w którym kupiłeś odzież, ewentualnie z najbliższym sprzedawcą. Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 0800 833357 lub poprzez email a jeśli to możliwe, udaj się do sprzedawcy.

Obuwie GORE-TEX

 • Masz wrażenie, że buty przemakają

  Czy czujesz, że twoje stopy są wilgotne? Najpierw sprawdź poniższą listę, aby przekonać się czy robisz wszystko, by twoje stopy miały sucho i wygodnie w butach GORE-TEX.

 • Czy nosisz odpowiednie skarpetki?

  Skarpety bawełniane i wełniane mogą wydawać się naturalnym wyborem, jednak to właśnie one mogą być powodem uczucia lepkości i braku komfortu. Są to wyjątkowo chłonne włókna naturalne, które zatrzymują pot, aż skarpetki stają się całkowicie wilgotne. Pot nie ma szans aby wydostać się na zewnątrz. Wybieraj skarpety z tkanin syntetycznych i skarpety funkcjonalne z nowych mieszanek wełny, które mają za zadanie utrzymać wilgoć z dala od stóp, a następnie pod postacią pary przetransportować ją na zewnątrz przez obuwie.

 • Czy Twoje obuwie ma właściwy poziom izolacji cieplnej?

  Zbyt ciepłe buty mogą powodować wrażenie wilgotnych i spoconych stóp. Czujesz wtedy, że woje obuwie przemaka, choć wcale tak nie jest. Sprawdź ze sprzedawcą ze specjalistycznego sklepu, jaki poziom izolacji jest zalecany dla temperatur, w których będziesz przebywał i dostosuj je do planowanego poziomu aktywności. To dotyczy również skarpet – upewnij się, że nie powodują przegrzania stóp.

 • Cz woda może dostać się do buta od góry?

  Zmoczone skarpety lub wilgotne nogawki spodni wsunięte w skarpety mogą przenosić wilgoć w dół, do obuwia, podczas gdy ty nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Czujesz, że stopy nagle zrobiły się wilgotne i jest ci niewygodnie. Jeśli masz zamiar przebywać na deszczu lub np. brodzić w strumyku, para getrów może pomóc w zatrzymaniu wody poza obuwiem.

 • Czy dbasz o swoje obuwie?

  Minimum pielęgnacji w dużym stopniu ochroni przed zniszczeniem wodoodporną membranę GORE-TEX wewnątrz obuwia. Wytrząśnij z butów wszystkie zabrudzenia i kamyczki, zanim przetrą wewnętrzną wyściółkę. Należy uważać na kawałki drutu kolczastego, haczyki na ryby, gwoździe i inne ostre przedmioty, które mogą przebić ci buty. I jeszcze jedno: pamiętajcie aby mieć zawsze obcięte paznokcie u stóp, by nie przetarły wewnętrznej wyściółki buta.

 • Sprawdziłem wszystkie powyższe przyczyny i w dalszym ciągu uważam, że mój problem z butami nie został rozwiązany.

  Jeśli żaden z problemów nie został wyżej wymieniony, i w dalszym ciągu uważasz, że buty są uszkodzone lub przepuszczają wodę, skontaktuj się z najbliższym sprzedawcą. Możesz również skontaktować się z nami pod numerem tel. 0800 833357 lub wysłać maila z opisem sytuacji i jeśłi reklamacja będzie uzasadniona, otrzymasz prawo do zwrotu produktu.