Laminat GORE-TEX

Materiał wierzchni
Membrana GORE-TEX
Wyściółka
Odzież GORE-TEX ® pokryta jest preparatem o nazwie DWR (durable water repellent polymer), trwałym wodoodpornym polimerem stosowanym na zewnętrznej warstwie, by nie wsiąkały w nią krople wody.

Aby wykorzystać membranę GORE-TEX w produkcji, należy umieścić ją pomiędzy wysokiej jakości wyściółką i materiałem wierzchnim. Taką kombinację membrany i materiałów wspierających nazywamy laminatem GORE-TEX.

Trwała wodoodporność

Konstrukcje laminatu

Dowiedz się więcej o trzech podstawowych konstrukcjach laminatu GORE-TEX

Konstrukcja 2-warstwowa

Doskonała do różnego rodzaju aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Membrana GORE-TEX jest połączona jedynie z tkaniną wierzchnią. Zalety: osobna podszewka poprawia komfort użytkowania oraz uniwersalność odzieży. Konstrukcja ta może być uzupełniona o warstwę izolującą, dzięki której będzie zapewniać nie tylko suchość, ale również ciepło.

Konstrukcja 3-warstwowa

W przeciwieństwie do konstrukcji 2-warstwowej, membrana GORE-TEX połączona jest z tkaniną wierzchnią oraz z wyściółką. Zalety: warstwy nie przemieszczają się względem siebie, co zwiększa trwałość odzieży.

Konstrukcja Z-Liner

Membrana GORE-TEX jest połączona z lekkim materiałem nośnym, który jest luźno zawieszony pomiędzy warstwą zewnętrzną a wewnętrzną podszewką. Zalety: mniej podklejanych szwów daje większe pole do popisu projektantom. Konstrukcja ta może być uzupełniona o warstwę izolującą.

Podklejanie szwów

Taśma GORE-SEAM®

Dziurki powstałe podczas szycia mogą skutkować przeciekaniem wody. Aby zapewnić maksymalną wodoszczelność, korzystamy z taśmy GORE-SEAM®. Każdy szew w odzieży, obuwiu i rękawicach GORE-TEX jest uszczelniany przez specjalnie przeszkolonych pracowników certyfikowanych fabryk za pomocą opatentowanego sprzętu od Gore.

Obejrzyj video

Technologie odzieży wierzchniej GORE-TEX

Technologie obuwia GORE-TEX

Technologie rękawic GORE-TEX