Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Działając odpowiedzialnie i uczciwie

W Gore wierzymy w prowadzenie biznesu w sposób uczciwy i etyczny. Od wszystkich naszych pracowników oczekujemy rzetelności w relacjach z dostawcami, klientami a także innymi współpracownikami Gore.

Kodeks postępowania Gore

Dążymy do zaspokojenia potrzeb klientów poprzez nasze innowacyjne, niezawodne produkty oraz poprawę środowiska, w którym żyjemy i pracujemy.

Staramy się patrzeć daleko przed siebie i podejmować decyzje, które są zgodne z tym zobowiązaniem. Wartości te stanowią fundament naszej kultury korporacyjnej. Budując kulturę Gore, która ujednolica specyficzne dla branży wymagania, stworzyliśmy "Gore Fabrics Guidelines on Social Responsibility", czyli własny przewodnik z wytycznymi dotyczącymi odpowiedzialności społecznej. Są to określone oczekiwania dotyczące godziwych warunków pracy, pozytywnego środowiska pracy, zgody z przepisami prawa oraz ochrony środowiska. Przestrzegając ustanowionych w Dziale Tkanin Gore zasad, oczekujemy od naszych dostawców, partnerów biznesowych, dystrybutorów i innych przedstawicieli, utrzymania tego samego poziomu odpowiedzialności społecznej.

Pobierz Gore Farbcis Guidelines on Social Responsibility (pdf)

O sile naszej firmy decyduje możliwość wykorzystywania zróżnicowanych talentów i punktów widzenia, aby realizować naszą wspólną wizję. Nieustannie tworzymy środowisko, w którym pomagamy sobie nawzajem w rozwoju oraz przesuwamy granice tego, co możliwe.

Jason Field

Dyrektor Generalny W. L. GORE & ASSOCIATES

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Nasi partnerzy wspierają wiele społecznościowych projektów na całym świecie. Większość z projektów została zainicjowana przez nich samych. Indywidualne inicjatywy są zawsze mile widziane w kulturze Gore i wspierane przez firmę. Na tej stronie przedstawiamy przykłady takich projektów.

Wspieranie edukacji środowiskowej w Ameryce: Przyjaciele Camp Colton (FCC)

Przyjaciele Camp Colton (FCC) jest organizacją non-profit, pozyskującą fundusze, która powstała, aby wspierać Obóz Colton stworzony na potrzeby programów ochrony środowiska i inicjatyw edukacyjnych. Camp Colton, znajdujący się w stanie Arizona, jest eksperymentalnym programem edukacji ekologicznej.

W 2014 roku Gore zostało głównym sponsorem corocznego wyścigu Uphill Flagstaff w Agassiz. Uczestnicy rywalizują w celu pozyskania funduszy na organizację FFC. Wyścig pomogli zorganizować pracownicy. Cel został osiągnięty: 40% wzrostu w pozyskiwaniu funduszy, w sumie w wysokości 30,000 $.

Wspólna Droga (United Way): Poprawić jakość życia w Stanach Zjednoczonych

Wspólna Droga zakłada świat, w którym wszystkie jednostki osiągają swój potencjał ludzki poprzez edukację, stabilność dochodów i zdrowe życie. Organizacja poprawia jakość życia poprzez mobilizowanie społeczności do awansu i pracy dla wspólnego dobra. Gore jest aktywnym członkiem programu United Way. W 2014 roku nasi pracownicy zebrali 650,000 dolarów dla organizacji non-profit w Stanach Zjednoczonych. Przez więcej niż 15 lat, wszystkie składki wysokości od 25 do 10,000 dolarów, dały pokaźną kwotę ponad 1,3 milionów dolarów. “Dzięki tej kampanii, Gore jest w stanie zajmować się sprawami bliskimi i ważnymi dla pracowników i stawiać przed wspólnotą coraz większe wyzwania”, uważa Kent Smith, orędownik kampanii klastra wschodniego w 2014 roku, z Cindy George i Dave Holston. Ruch United Way dotyczy obu klastrów największych fabryk Gore: Gore znajduje się na liście najważniejszych darczyńców w Flagstaff w Arizonie – dzięki zeszłorocznemu wynikowi United Way z Delaware, który dał 94-procentowy wzrost zobowiązań we wszystkich fabrykach na wschodzie kraju.

Instytut Chesapeake Wilderness (CWI)

Program Chesapeake Wilderness Institute (CWI) to edukacyjny program outdoorowy, który pozwala studentom zanurzyć się w przyrodzie. Gore jest sponsorem programu CWI w Northbay, USA – 5 dniowego intensywnego doświadczenia, łączącego umiejętności z edukacją. Northbay pozwala studentom spojrzeć na świat, który ich otacza, z zupełnie innej, szerszej perspektywy. Wykorzystanie dzikiej natury jako medium nauczania, prowokuje studentów do krytycznego myślenia o tym, jak ich postawa i działania wpływają na przyszłość ich “outdoorowej” społeczności. Podczas tygodnia w Northbay, uczniowie angażują się w dociekliwe badanie ekosystemu Chesapeake Bay, co z kolei umożliwi im w przyszłości podejmowanie odpowiednich decyzji dotyczących środowiska. Daje im to nowe perspektywy w życiu i uczy znaczenia dokonywanych wyborów.

Shenzhen, Chiny: Wsparcie dla miejscowej szkoły w prowincji Guizhou

Jeśli chodzi o odpowiedzialność społeczną pracownicy Shenzhen odgrywają dużą rolę. Aby pokazać swoje zaangażowanie powołali “komitet charytatywny,” który prowadzi kilka długoterminowych inicjatyw, takich jak sadzenie drzew, sprzątanie gór, zbiórka odzieży dla ubogich ludzi.

Najczęściej skupiamy się na wsparciu szkół w ubogich regionach. Od 2013 roku zakład Shenzhen wspiera szkołę, położoną na zupełnym odludziu, cztery godziny jazdy od najbliższego miasta. Vivian Yang, pracownik fabryki w Shenzhen, wyjaśnia: “Wraz z rozwojem urbanizacji, tysiące młodych ludzi uciekają do miast, pozostawiając w wioskach swoje małe dzieci pod opieką dziadków. Szacuje się, że takich porzuconych dzieci jest w Chinach prawie 20 milionów. To stało się problemem społecznym.” Uczniowie są zachwyceni kiedy otrzymują od nas torby szkolne, artykuły papiernicze, piórniki, mapy, książki i wyposażenie sportowe. Obecnie Gore ma w planach zintensyfikowanie zajęć interaktywnych dla dzieci, takich jak zajęcia muzyczne, sportowe, nauka języków obcych.

Simon Liao, jeden z pracowników: “Odwiedzając szkoły, jesteśmy w stałym kontakcie z dziećmi i nauczycielami, potrzebującymi naszego wsparcia. Przez te interakcje, uczniowie zdobywają wiele informacji, które szeroko otwierają ich oczy na świat.”

Projekt Mountain Forest w Alpach

Gore bierze udział w projekcie Mountain Forest w bawarskich Alpach. Posadzono ok. 6000 młodych drzew i wyznaczono około 3 km leśnych ścieżek. Od 2009 Gore daje swoim stowarzyszonym spółkom możliwość aktywnego angażowania się w ochronę środowiska i przyrody. Raz w roku, ok. 20 spółek, spotyka się na czterodniowej pracy przy jednym z projektów. Projekty zarządzane są przez pracowników organizacji charytatywnej Bergwaldprojekt e.V, która zajmuje się wolontariatem związanym z ochroną przyrody na terenie Niemiec od prawie 20 lat.

Przyjazna środowisku podróż po Chinach: Kampania “Czyste Niebiańskie Jezioro” – “Make Heavenly Lake Clean”

W wrześniu 2014 roku filantrop Shiyi Lang oraz fotograf przyrody Geng Dong Nam, zorganizowali wśród konsumentów produktów GORE-TEX kampanię “Make Heavenly Lake Clean” polegającą na przyczyniającej się do ochrony środowiska i ochrony obszaru Damxung, wyprawie.

Podczas 6 dniowej wyprawy, doświadczony zespół eksplorował lasy, odbywał rozmowy dotyczące religii, oczyścił ze śmieci okolice Niebiańskiego Jeziora a także dostarczył ekologiczne ogrzewanie i artykuły piśmiennicze do szkoły podstawowej Nam Co Township Center. Uczestnicy wyprawy rozdawali turystom i mieszkańcom dwujęzyczne ulotki – w języku chińskim i tybetańskim, dotyczące ochrony środowiska. Działania te bardzo podobały się władzom, a zespół został uhonorowany przez Biuro Ochrony Środowiska prowincji Damxung tytułem “Pioniera ochrony środowiska”.

"BIKE TO WORK” PROJECT DONATES TO LOCAL CHARITY ORGANIZATIONS

2015 is the 10th Year Anniversary of “Bike to Work”. Since the beginning in 2005 Gore donates 10 Cents for every kilometer cycled to work by an associate in Germany. Between 2006 and 2014 our associates cycled more than 410,000 km, donating more than 41,000 Euros to local charity projects such as the Salberghaus in Putzbrunn or the Caritas children’s village in Irschenberg, both in Germany. The goal for 2015 is 90,000 km to get to a grand total for 50,000 Euros in donations.

Gore wspiera projekt Ptasie Gniazdo marki Arc’teryx

W 2013 roku Gore po raz kolejny wspiera międzynarodową kampanię społeczną “Ptasie Gniazdo” organizowana przez przez producenta odzieży, markę Arc’teryx. Przez jeden weekend wolontariusze z grupy Globetrotter w Kolonii, w Niemczech szyją płaszcze przeciwdeszczowe dla bezdomnych, wykorzystując resztki tkanin GORE-TEX pozostałe po produkcji kurtek GORE-TEX w fabryce Arc'teryx w Vancouver, w Kanadzie. Powstałe w ten sposób wodo i wiatroszczelne peleryny, zostały przekazane w ramach projektu Gulliver, bezdomnym w Kolonii.

Odpowiedzialność za środowisko naturalne

Jesteśmy zaangażowani w ciągłą poprawę oddziaływania na środowisko przez aktywne i odpowiedzialne podejście w całym naszym łańcuchu wartości.n.

Fluorochemikalia (PFC)

Fluorochemikalia posiadają szeroki zakres parametrów fizycznych i wyjątkowych właściwości. Wiele z nich używanych jest w zastosowaniach przemysłowych i spożywczych, wliczając dobra konsumpcyjne.